Peeling a masáž pro zdravou pokožku hlavy

Často zapomínáme pečovat o pokožku hlavy, která může způsobit přebytek kožního mazu, vypadávání vlasů, svědění nebo dokonce lupy... Centifolia vám dává své rady a tipy pro zdravou pokožku hlavy.

Massage_tete

Proč si dělat peeling na hlavě? 

Když přemýšlíme o péči vlasů, často se nám vybaví péče o vlasy jako takové.  Pokožku hlavy bychom však neměli zanedbávat. Nachází se u kořene vlasů a pomáhá cirkulovat správné živiny do délek. Zdravá pokožka hlavy je prvním krokem ke krásné a zdravé hřívě, a proto je důležité nezanedbávat exfoliaci pokožky hlavy! 

Peelingem dojde, stejně jako na těle i na obličeji, k odstranění odumřelé kůže a zbavení ji nečistot, jako jsou lupy, ale i znečištění a chemikálií (barviva, neekologické suché šampony, stylingové přípravky a další kapiláry…). dodává vlasům základní vitamíny a minerály. Je to nejlepší způsob, jak okysličit vlasy. Týdenní aplikace vlasového peelingu vám po několika použití pomůže vyčistit pokožku hlavy a postupně snížit svědění. 

Peeling vlasů by se měl provádět na zdravé pokožce hlavy. Pokud trpíte lupénkou, ekzémem nebo máte obzvlášť citlivou pokožku hlavy, doporučujeme se nejprve poradit s dermatologem.

Jaký vlasový peeling vybrat? 

Pro rychlou exfoliaci vlasů vyvinula společnost Centifolia Bio exfoliační a detoxikační gel na vlasy. Toto přírodní ošetření je ideální pro exfoliaci vlasové pokožky díky skutečným semínkům kiwi a extraktu z kiwi bohatému na vitamíny B, C a vápníku, aby se detoxikovala, měla zdravou pokožku hlavy a tím i zářivou délku vlasů!

A pokud si peeling raději vyrábíte sami, zde je jednoduchý recept, který byste měli dodržovat: 

V misce smíchejte 3 lžičky kondicionérového balzámu (například Balzám na vlasy pro snadné rozčesávání a více lesku), 1,5 lžičky rostlinného oleje a 2 lžičky hnědého cukru. Naneste na vlhkou pokožku hlavy, jemně vmasírujte, poté opláchněte čistou vodou a použijte svůj obvyklý šampon. Pro jemnější peeling vyměňte hnědý cukr za jemný.

 Dobrá rada pro účinnou masáž

Masáž vlasové pokožky vám kromě pocitu pohody podpoří prokrvení pokožky hlavy. Zvýší účinek peelingu a dále aktivuje mikrocirkulaci krve, což umožní dodání všech živin nezbytných pro vlasy do vlasového folikulu. Vaše vlasy rostou u kořínků (a ne u konečků), takže lepší krevní oběh umožní lepší přísun živin nezbytných pro růst vlasů.

Pro masáž pokožky hlavy rozetřete malé množství peelingového produktu na všechny ruce a naneste je na mokré vlasy s roztaženými prsty a poté naneste produkt po částech. Vyvíjejte více či méně silný tlak po dobu několika minut, začněte od zátylku a směřujte nahoru k temeni hlavy pomocí kruhových masáží. Dávejte pozor, abyste k příjemné a relaxační masáži používali polštářky prstů a ne nehty. Ujistěte se, že scrub aplikujete na pokožku hlavy a ne do délek. Nakonec celé vlasy důkladně opláchněte, abyste se zbavili všech exfoliačních zrníček, než použijete svůj obvyklý šampon. 

Peeling je důležitým krokem pro zdravou pokožku hlavy, ale pozor, nezanedbávejte také hydrataci a výživu vlasů! Můžete nanést olej nebo si vyrobit hydratační masku, jako je Maska na vlasy 3v1 pro intenzivní lesk, nebo si dokonce aplikovat olejovou zábal s bambuckým máslem. Po exfoliační masáži tyto procedury oživí vaše vlasy a pomohou zadržovat vodu ve vlasech.

Jak často byste měli aplikovat peeling na hlavě? 

Frekvence peelingu bude záviset na povaze vašich vlasů: pokud máte mastné vlasy, můžete peeling použít jednou týdně. U suchých vlasů nebo pokud máte citlivou pokožku hlavy, doporučujeme peeling aplikovat jednou až dvakrát měsíčně.

Stejně jako u pokožky se nedoporučuje provádět exfoliaci pokožky hlavy příliš často, protože hrozí její vysušení a nadměrná stimulace tvorby kožního mazu. Navíc každodenní 5minutové masáže, bez jakéhokoli přípravku, aby nevysušovaly a nemastily pokožku hlavy, vám mohou udělat hodně dobře a přispět k lesklým vlasům.